Egyéb

VIMM 43. – Prezentációk

Kedves Kollégák és Érdeklődők!
Az előadások prezentációi elérhetőek a linkre kattintva.

  • Kárpáti Andrea
    Vizuális történetmesélés a művészetpedagógiában: pedagógiai módszer. fotósorozat, vlog, teszt – itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Bognár Petra
    1. korcsoport – itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Dezső Ilona
    2. korcsoport – itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Mészáros Zsuzska
    3. korcsoport – itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Póczos Valéria
    4. korcsoport – itt, az előadás során bemutatott riportfilm pedig itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Garamvölgyi Béla
    5. és 6. korcsoport – itt
    az előadásról készített felvétel itt
  • Hemrik László: Verseny a Ludwig Múzeumban; III. kategória – itt
    az előadásról készített felvétel itt

Az előadások video-anyagai 2023. január végéig lesznek elérhetők.

Fővárosi Komplex Rajzverseny 2023.

Kedves Kollégák és Érdeklődők!

A versenykiírások a Tehetségkapu portálon publikálásra kerültek.

1. és 2. kategória

1-2 évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2116

3-4. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2146

5-6 évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2147

7-8. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2148

9-10. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2149

11-12. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2150

A nevezési feladatok elérhetők itt, a versenykiírás itt.
Jelentkezési lap és egyéb nyomtatványok itt érhetők el.

3. kategória

9. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2117

10. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2143

11. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2144

12. évfolyam: https://www.tehetsegkapu.hu/tehetseggondozas/versenyek/2145

A versenykiírás elérhető itt.
Jelentkezési lap és egyéb nyomtatványok itt érhetők el.

VIMM 43.

Helyszín: Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8. (III. emeleti nagyterem)

Időpont: 2022. november 12. szombat

A VIMM 43. novemberi foglalkozásának témája a 2022/23 tanévben megrendezendő 39. Fővárosi Komplex Rajzverseny. A Szervezők a foglalkozás során bemutatják a Verseny feladatait és segítséget nyújtanak értelmezésükhöz, feldolgozásukhoz.

A foglalkozás ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehet:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGxNo4kIgH0njmxYoHBamWFTWSG9heMGCnFqrnCYJacVgxAQ/viewform

Az előadások prezentációi a foglalkozás után közzétett linkeken elérhetők, letölthetők lesznek.

Program:

9:00-9:30        Regisztráció és tanúsítványok átvétele

9:30     Csath Judit, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium intézményvezető-helyettese üdvözli a részvevőket

9:40-től Előadások

  • 09:40   Kárpáti Andrea
    Vizuális történetmesélés a művészetpedagógiában: pedagógiai módszer. fotósorozat, vlog, teszt
  • 10:00   Bognár Petra
    1. korcsoport témája, feladata: „Illusztráció” – kisgyerekeknek szóló, nyomtatott tartalmak befogadását és értelmezését segítő, kiegészítő ábra készítése megadott források alapján
  • 10:20   Dezső Ilona
    2. korcsoport témája, feladata: „Plakát I.” – olyan hirdetmény készítése, mely fiktív/valós megrendelő (pl.: vállalat, szervezet, magánszemély) fontos, közérdekű információt tartalmazó, rövid üzenetét vizuálisan jeleníti meg, grafikai és tipográfiai elemek felhasználásával.
  • 10:40   Mészáros Zsuzska
    3. korcsoport témája, feladata: „Plakát II.” – olyan hirdetmény készítése, mely helyi/globális (pl.: környezetvédelmi, szociális, életmód) problémára reflektál, ill. hívja fel a figyelmet grafikai és tipográfiai elemek felhasználásával.
  • 11:00   Póczos Valéria
    4. korcsoport témája, feladata: „Nemzedékek” – mozgó- és állóképek felhasználásával alkosson egy rövid riportfilmet, melyben idősebb családtagja (Szülő, Nagyszülő, Dédszülő) életének meghatározó időszakát elevenítik fel/dokumentálják interjú-helyzetben
  • 11:20   Garamvölgyi Béla
    5. és 6. korcsoport témái, feladatai: „Spot”
    Készítsen olyan, a TV spothoz hasonló, de a különféle social média felületeken is bemutatható, szabályozott időtartamú és tartalmilag nem kifogásolható reklámfilmet/program- vagy műsorajánlót mely Iskoláját népszerűsíti, esetleg egyik – marketing szempontjából vonzó – rendezvényét mutatja be.
    Készítsen olyan, olyan, a TV spothoz hasonló, de a különféle social média felületeken is bemutatható, szabályozott időtartamú és tartalmilag nem kifogásolható műsorajánlót, amely valóságos eseményen történő részvételhez csinál kedvet – előzetesként/beharangozóként (pl.: megrendezett kiállítás, koncert, film- vagy könyvbemutató, stb,).
  • 11:40   Hemrik László: Verseny a Ludwig Múzeumban – a III. kategória feladatainak bemutatása
  • 12:00   Kérdések, válaszok

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Üdvözlettel a VIMM szervezői

Kárpáti Andrea, Gaul-Ács Ágnes, Gaul Emil, Zombori Béla és Garamvölgyi Béla

FŐVÁROSI KOMPLEX RAJZVERSENY 1. ÉS 2. KATEGÓRIA 1-12. ÉVFOLYAM 2022/23.tanév (versenykiírás-tervezet!)

Tisztelt Kollégák, Kedves Érdeklődők!

Az alábbiakban -kivonatosan- közzétesszük a Versenykiírás tervezetét, azzal a megjegyzéssel, hogy időpontok (és lebonyolítás) tekintetében elképzelhetők változások.

(…) A verseny témája, ismeretanyaga, a felkészüléshez felhasználható irodalom
A pályamunka témaköre és az alkalmazható technikák a vizuális kultúrához kötődnek.

Tömegkommunikáció
A 2022/23-es tanévi verseny a vizuális befogadó- és alkotóképességek szintjeit méri. Az ismeretek egy része gyakorlati jellegű és az alkalmazott technikák használati módjához, másik része pedig a vizuális közlő- és kifejezőeszközök kreatív, átgondolt használatának minőségéhez kötődik.
A problémafelvetések és a hozzájuk tartozó témák, ismeretanyagok évről-évre változnak, ezért a felkészülést segítő speciális szakirodalmak, ajánlások a verseny honlapján kerülnek közzétételre. Itt kívánjuk felhívni a verseny iránt érdeklődő Kollégák figyelmét 2022. november 12-én, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium dísztermében/online módon megrendezésre kerülő VIMM (Vizuális Mesterpedagógus Műhely) foglalkozásra, melynek központi témája a Fővárosi Rajzverseny lesz.

Elődöntő
Az alábbiakban tájékoztatási céllal megadott feladat-ismertetésekhez a versenykiírás közzétételével egyidejűleg pontos leírásokat és a későbbiekben egyéb, ezekhez kapcsolódó, a feldolgozást segítő online tartalmakat teszünk közzé honlapunkon: http://rajz.fazekas.hu/

  1. korcsoport (1. és 2. évfolyam)
    „Illusztráció”
    Kisgyerekeknek szóló, nyomtatott tartalmak befogadását és értelmezését segítő, kiegészítő ábra készítése megadott források alapján.
  2. korcsoport (3. és 4. évfolyam)
    „Plakát I.”
    Olyan hirdetmény készítése, mely fiktív/valós megrendelő (pl.: vállalat, szervezet, magánszemély) fontos, közérdekű információt tartalmazó, rövid üzenetét vizuálisan jeleníti meg, grafikai és tipográfiai elemek felhasználásával. (Ajánlott témakörök: játékgyár, olvasás, a jövő – környezetbarát – közlekedése)
  3. korcsoport (5. és 6. évfolyam)
    „Plakát II.”
    Olyan hirdetmény készítése, mely helyi/globális (pl.: környezetvédelmi, szociális, életmód) problémára reflektál, ill. hívja fel a figyelmet grafikai és tipográfiai elemek felhasználásával. (Ajánlott témakörök: a Balaton kékalgásodása; az invazív fajok elterjedése, amely ökológiai problémákkal társul; az „okos eszközök” túlzó használata ; a mesterséges intelligencia veszélyei)
  4. korcsoport (7. és 8. évfolyam)
    „Nemzedékek”
    Mozgó- és állóképek felhasználásával alkosson egy rövid riportfilmet, melyben idősebb családtagja (Szülő, Nagyszülő, Dédszülő) életének meghatározó időszakát elevenítik fel/dokumentálják interjú-helyzetben.
  5. korcsoport (9. és 10. évfolyam)
    „Spot”
    Készítsen olyan, a TV spothoz hasonló, de a különféle social média felületeken is bemutatható, szabályozott időtartamú és tartalmilag nem kifogásolható reklámfilmet/program- vagy műsorajánlót mely Iskoláját népszerűsíti, esetleg egyik – marketing szempontjából vonzó – rendezvényét mutatja be.
  6. korcsoport (11. és 12. évfolyam)
    „Spot II”
    Készítsen olyan, olyan, a TV spothoz hasonló, de a különféle social média felületeken is bemutatható, szabályozott időtartamú és tartalmilag nem kifogásolható műsorajánlót, amely valóságos eseményen történő részvételhez csinál kedvet –előzetesként/beharangozóként (pl.: megrendezett kiállítás, koncert, film- vagy könyvbemutató, stb,).
A verseny ütemterve (az időpontok változhatnak!)
HatáridőFeladatFelelős
2022. november 12.Verseny-előkészítő foglalkozás (VIMM)szakmai felelős
2023. január 23.regisztrációs felület megnyitásaBudapesti Pedagógiai Oktatási Központ
2023. február 11.nevezési munkák feltöltésének határideje:felkészítő tanár
2023. február 25.elődöntő zsűriBudapesti Pedagógiai Oktatási Központ és szakmai felelős
2023. március 3.nevezési munkákkal kapcsolatos döntés közzététele:Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ és szakmai felelős
2023. március 18. 2023. március 25. 2023. április 1. 2023. április 15. 2023. április 22. 2023. április 29.11 – 12. évfolyam döntő 9 – 10. évfolyam döntő 7 – 8. évfolyam döntő 5 – 6. évfolyam döntő 3 – 4. évfolyam döntő 1 – 2. évfolyam döntőBudapesti     Fazekas      Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Fővárosi Komplex Rajzverseny/2. korcsoport döntő/2022.04.23./eredmények

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn., 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.

Elnök:
Somody Beáta elnök, Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete
Zsűritagok:
Bognár Petra vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Dátán Attila szaktanácsadó, Móra Ferenc Ált. Isk.
Garamvölgyi Béla szakvizsgázott mesterpedagógus, vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Mészáros Zsuzska vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Taigiszer Csaba szaktanár, Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Ált. Isk. és Gimn.
Törőcsik Katalin iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója

A bíráló bizottság megtekintette a Versenyzők helyszínen készített versenymunkáit és a következőképpen értékelte:

reg.évf.néviskolafelkészítőanyagformatérkompkomm.kif.erőösszp.hely
  041  03.Koncz FlóriánDiadal Úti Ált. Isk.Gintli Júlia87668165113
  042  03.Simon LujzaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia87966145014
  043  03.Egeresi Diánan.j.m.
  044  03.Borsos Izabella ZsófiaÁldás Utcai Ált. Isk.Dr. Kapásné Fóris Beatrix56585124119
  045  03.Geml Maja KamillaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia44575123721
  046  03.Szentesi LiliDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia66557134218
  047  03.Czibulyás Dorka LillaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia87878165411
  048  03.Both FranciskaÁldás Utcai Ált. Isk.Dr. Kapásné Fóris Beatrix66574113920
  049  03.Szanitter AnnaHunyadi Mátyás Ált. Isk.Benkő Csilla Judit1099101020683
  050  03.Kálmán DóraHunyadi Mátyás Ált. Isk.Benkő Csilla Judit97655144617
  051  03.Rédei BlankaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia44465113422
  052  03.Szabó RékaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia8689718569
  053  04.Rácz HannaHerman Ottó Ált. Isk.Kiss Éva65474113721
  054  04.Bálint Zoé RékaLázár Ervin Ált. Isk.Dr. Sefcsikné Szász Éva78766134716
  055  04.Tóth DóraLázár Ervin Ált. Isk.Dr. Sefcsikné Szász Éva98868165510
  056  04.Fábián  LiliHunyadi Mátyás Ált. Isk.Benkő Csilla Judit55655113721
  057  04.Ondi ZitaÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág101010101020701
  058  04.Bertalan Zóra EszterEötvös Loránd Ált. Isk. és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk.Necsev Mihályné101010101019692
  059  04.Szabó Adrienn KláraLázár Ervin Ált. Isk.Dr. Sefcsikné Szász Éva99961017607
  060  04.Mészáros BarnaÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág1010109720665
  061  04.Szabó Emma LujzaÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág78769165312
  062  04.Kókai FlóraÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág1010910820674
  063  04.Vizsnyai Anna LizaÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág666610144815
  064  04.Márta Emma GyörgyikeÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág101099920674
  065  04.Szilasi HangaHunyadi Mátyás Ált. Isk.Benkő Csilla Judit98778165510
  066  04.Banik Sonian.j.m.
  067  04.Vida BellaBudapest XX. kerületi Nagy László Ált. Isk. és Gimn.Őze Ildikón.j.m.
  068  04.Veres Zoltán IstvánÁldás Utcai Ált. Isk.Wágnerné Kiss Melinda10789817598
  069  04.Óvári HelgaÚjpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág88777165312
  070  04.Barna BettinaDiadal Úti Ált. Isk.Kóti Szilvia108810819636

A jegyzőkönyv megtekinthető itt:

Fővárosi Komplex Rajzverseny/3. korcsoport döntő/2022.04.09./eredmények

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn., 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.

Elnök:
Pallag Andrea adjunktus, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Elméleti Intézet – Pedagógia és Pszichológia Tanszék
Zsűritagok:
Bognár Petra vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Dátán Attila szaktanácsadó, Móra Ferenc Ált. Isk.
Dezső Ilona vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Garamvölgyi Béla szakvizsgázott mesterpedagógus, vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Kiss Anikó szaktanár, Kós Károly Ált. Isk.
Kovács Krisztina szaktanácsadó, Törökvész úti Ált. Isk.
Mészáros Zsuzska vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. Isk. és Gimn.
Mózessy Egon szaktanácsadó, intézményvezető, Lisznyai utcai Ált. Isk.
Taigiszer Csaba szaktanár, Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Ált. Isk. és Gimn.
Egyetemi hallgatók:
Kalocsai Dorottya iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója
Törőcsik Katalin iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója

A bíráló bizottság megtekintette a Versenyzők helyszínen készített versenymunkáit és a következőképpen értékelte:

reg.évf.néviskolafelkészítőanyagformatérkompkomm.kif.erőösszp.hely
01705.Dobák PéterHunyadi Mátyás Ált. Isk.Benkő Csilla Judit54567144116.
01805.Elek Dorottyanem jelent meg
01905.Kodácsy DávidDunakeszi Radnóti Miklós Gimn.Precskó Lilian64354123420.
02005.Füsti – Molnár BélaPasaréti Szabó Lőrinc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és Gimn.Szávin László55788154812.
02105.Dula Petra ZelinkeRákoscsabai Jókai Mór Református Ált. Isk.Varga Melinda9989918625.
02205.Jakab Zsófia  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes69545144315.
02305.Krémer Veronika HajnalkaBalassi Bálint Nyolcosztályos Gimn.Vitárius Nikoletta71099919634.
02405.Tamás Panna BarbaraDiadal Úti Ált. Isk.Gintli Júlia55346143719.
02505.Nagy FlóraBudapest VI. Kerület Bajza utcai Ált. Isk.Kovács Viola66687164911.
02605.Homoki Blanka IlonaPasaréti Szabó Lőrinc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és Gimn.Szávin László43678124017.
02705.Melnicov Glafira  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes101010101020701.
02805.Bálint Natasanem jelent meg
02905.Antal Samu  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes78771018578.
03005.Solti Lola Mia  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes9966917569.
03106.Both Luca  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes67458154514.
03206.Szilágyi Bence  Balassi Bálint Nyolcosztályos Gimn.Vitárius Nikoletta1010981019663.
03306.Horváth-Bakó Liza  Lázár Ervin Ált. Isk.Augusztin Márta106548154812.
03406.Zainkó Gergő  Balassi Bálint Nyolcos Gimn.Vitárius Nikoletta87877165310.
03506.Zajzon Petra  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes9877918587.
03606.Jakubecz Viktória  XIII. Kerületi Eötvös József Ált. Isk.Hutera-Krasznai Gabriella38776164713.
03706.Medveczky Márk  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes81088918616.
03806.Szurdi Anna  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes43577154116.
03906.Hetényi Botond  Áldás Utcai Ált. Isk.Gulyás Dénes36368123818.
04006.Tóth Illés Gábor  Újpesti Homoktövis Ált. Isk.Tóth-Szendi Virág109109920672.

A jegyzőkönyv megtekinthető itt:

Fővárosi Komplex Rajzverseny/5. korcsoport döntő/2022.03.19./eredmények

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.

Elnök:
DLA. Nagy Imre egyetemi docens, Magyar Képzőművészeti Egyetem, Tanárképző Tanszék

Zsűritagok:
Bognár Petra vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Dátán Attila szaktanácsadó, Móra Ferenc Általános Iskola
Dezső Ilona vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Garamvölgyi Béla szakvizsgázott mesterpedagógus, vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Kovács Krisztina szaktanácsadó, Törökvész úti Általános Iskola
Mészáros Zsuzska vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Mózessy Egon szaktanácsadó, intézményvezető, Lisznyai utcai Általános Iskola

A bíráló bizottság megtekintette a Versenyzők helyszínen készített versenymunkáit és a következőképpen értékelte:

reg.évf.néviskolafelkészítőanyagformatérkompkomm.kif.erőösszp.hely
00209.Boros DánielBKSZC Weiss Manfréd Technikum Szakképző iskola és KollégiumSzáraz Anna 7 8 8 8 7 18563.
00309.Tárnok MártonBudapest XX. kerületi Nagy László Általános Iskola és GimnáziumBrecsokné Kertész Ágnes 9 9 10 8 10 20 66 1.
00410.Regős Anna JúliaDunakeszi Radnóti Miklós GimnáziumPrecskó Lilian 8 9 9 9 9 19 63 2.

A jegyzőkönyv megtekinthető itt:

Fővárosi Komplex Rajzverseny/6. korcsoport döntő/2022.03.12./eredmények

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.

A bíráló bizottság tagjai:

Elnök:
Prof.Dr. Kárpáti Andrea egyetemi tanár,Budapesti Corvinus Egyetem, Kommunikáció és Szociológia Intézet

Zsűritagok:
Bognár Petra vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Dátán Attila szaktanácsadó, Móra Ferenc Általános Iskola
Dezső Ilona vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Garamvölgyi Béla szakvizsgázott mesterpedagógus, vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Kiss Anikó szaktanár, Kós Károly Általános Iskola
Kovács Krisztina szaktanácsadó, Törökvész úti Általános Iskola
Mészáros Zsuzska vezetőtanár, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Mózessy Egon szaktanácsadó, intézményvezető, Lisznyai utcai Általános Iskola

Horváth Anna Róza iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója
Kalocsai Dorottya iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója
Nagy Boglárka iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója
Törőcsik Katalin iparművész, a MOME design- és vizuálisművészet-tanár szak hallgatója

A bíráló bizottság megtekintette a Versenyző helyszínen készített versenymunkáját és a következőképpen értékelte:

reg.évf.néviskolafelkészítőanyagformatérkompkomm.kif.erőösszp.hely
00111.Bódi DominikaBalassi Bálint Nyolcévfolyamos GimnáziumVitárius Nikoletta 9 10 10 10 10 19 681.

A jegyzőkönyv megtekinthető itt:

Elődöntő zsűri, továbbjutók

Tisztelt Kollégák, Kedves Érdeklődők!

A bíráló bizottság a nevezések megfelelőségének ellenőrzése után megtekintette a Versenyre regisztrált 144 tanuló beküldött pályamunkáit és az alábbiakban közzétett döntést hozta:

A döntőbe továbbjutottak:

I. korcsoport (1 – 2. évfolyam)

73281076995 73281288914 73285823278 73286004952 73298719437 73309965981
73377887308 73161058594 73175004764 73175061297 73177063782 73182961062
73183976112 73190804898 73192629189 73194570705 73199451645 73200483290
73203186440 73215496580 73251292765 73262349973 73270867543 73275512461
73276732058 73281691009 73288544014 73301643023 73351139907  

II. korcsoport (3 – 4. évfolyam)

73082373522 73086051026 73084579811 73088526422 73091942911 73092189507
73100260971 73134738850 73148972855 73174934599 73194041448 73194302544
72970671355 72986596618 72987060612 72988253524 72993362940 72998045365
73019101547 73034795961 73035045385 73035702760 73037430187 73044244913
73063948833 73102787819 73113845035 73116141390 73123004435 73126955007

III. korcsoport (5 – 6. évfolyam)

73008953585 72872957724 72887512638 72892180136 72897441440 72898748943
72912133621 72924973374 72930076908 72931200683 72977143909 73015961442
73030052242 73053536757 72740286879 72753757147 72773653972 72784214157
72905356672 72906977123 72911897186 72931152192 72949871839 73035007491

IV. korcsoport (7 – 8. évfolyam)

72617634175 72697087460 72706757910 72735087838 72736507884 72770184234
72774551046 72780054028 72792705884 72799420160 72799156882 73086367470

V. korcsoport (9 – 10. évfolyam)

72792498635 72700792690 72444894013

VI. korcsoport (11 – 12. évfolyam)

72466616219

Tájékoztatjuk a Felkészítő Tanárokat, hogy a döntő fordulókkal kapcsolatos tenni- és tudnivalókról a regisztráció során megadott e-mail elérhetőségükre értesítést küldtünk ki.

A 2022. február 26-i zsűri jegyzőkönyve megtekinthető itt.

Online regisztrációs felület, 2022. Fővárosi Komplex Rajzverseny

Tisztelt Kollégák, Kedves Érdeklődők!

Az eddig megszokott rendszerben történik 2022. január 23-tól február 12-ig tartó időszakban a Versenyzők beregisztrálása. Mivel lassan két év telt el az utolsó ilyen esemény óta, itt teszünk közzé néhány hasznos tanácsot. Az online regisztrációs űrlap/felület elérhetősége a bejegyzés végén lesz megtalálható.

Nevezés előtti teendők:

  1. nyomtatványok letöltése, kinyomtatása, hitelesítése;
  2. a döntőig megőrizni;
  3. a továbbjutó versenyző a Jelentkezési lapot a döntőre hozza magával, adja oda a teremfelügyelő tanárnak

Az online regisztrációs űrlap kitöltése előtti teendők:

  1. adatok összegyűjtése: Versenyző neve, oktatási azonosítója, Iskola OM azonosítója, e-mail-címe;
  2. A feltöltendő nevezési/pályázati munka átnevezése (pl. DSCN0001 [fényképezőgép által generált fájlnév] átnevezése a Versenyző oktatási azonosítójára [11 jegyű szám])

Az online regisztrációs űrlap kitöltése

  1. Az űrlap 2022.01.23-án nyílik meg és február 12-én éjfélig fogad válaszokat. A késve érkező regisztrációk törlésre kerülnek – nem érdemes tehát az utolsó pillanatra időzíteni.
  2. Ha menteni akarja saját részre a közölt adatokat, lépjen be Google fiókjába.
  3. Ne feledje el ellenőrizni a beírt adatokat, bejelölni a nyilatkozatokat!
  4. Kattintson a „Küldés” gombra a véglegesítéshez!

Nevezési/pályázati munka feltöltése:

  1. Legegyszerűbben a rajz.fazekas@gmail.com címre küldött levél csatolt fájljaként tudja beküldeni (küldés előtt érdemes ellenőrizni: helyes fájlnév, méret-kondíciók).
  2. Ha nagy fájlt küld (film) akkor érdemes fájlküldő szolgáltatást igénybe venni, pl: Toldacuccot, WeTransfer. Megoldás lehet az is, ha saját drive-jéről osztja meg velünk. Ez esetben szükségünk van letöltési engedélyre, tehát szerkesztői jogokat kell adnia részünkre.

Online regisztráció a versenyre (űrlap/felület megnyitása)

A kitöltendő nyomtatványokat (Adatkezelési tájékoztató, Hozzájárulói nyilatkozat, Versenyszabályzat, Nevezési lap) innen lehet letölteni